Otel Sistemlerine Genel Bakış

Otel Sistemlerine Genel Bakış

online rezervasyon sistemi

online rezervasyon sistemi

Otel, çeşitli sebeplerle evin dışında konaklama ihtiyacı duyan kişilere hizmet veren mekânlara verilen bir isimdir. Daha çok tatil, ardından iş, eğitim, sağlık ve seyahat sebepleri ile konaklanılan bu mekânlar çeşitli nitelikleri ile birbirinden farklıdır.Günümüzde oteller, konaklama ve yeme içme hizmetlerinin yanı sıra avantajlı pek çok hizmet daha sunmaktadırlar. Bulut teknolojisi adı verilen bir ağ aracılığıyla çoklu sunucu bağlantısı sağlayan teknolojinin verdiği imkân ile online rezervasyon sistemi işletme sahiplerinin tanıtım, rezervasyon, satış ve ödeme işlemlerini kolayca yapmasını sağlıyor.

Oteller kişilere tam pansiyon, yarım pansiyon, tam pansiyon plus, her şey dâhil gibi çeşitli özelliklere sahip konseptlerle hizmet sunarlar. Oteller, yalnızca konaklama mekânı olmaktan çıkmış, kişilere konaklama hizmetinin yanı sıra verdikleri ekstra hizmetlerle tatil, iş, eğlence, dinlenme ve spor mekânları haline gelmiştir. Otellerin müşterilerine sundukları hizmetler arasında; hamam, spor salonu, spa merkezi, sauna, masaj, fitness, voleybol ve basketbol sahaları, toplantı, kongre ve seminerler için salonlar, restoran hizmetleri bulunmaktadır. Oteller bu nitelikleri sebebiyle konaklamanın dışında da tercih edilen mekanlar haline geldi. Oluşan bu talep, günümüzün en büyük satın alma ortamı olan internet üzerinden yönlendirilebiliyor. Otellerin oda satışlarını ve rezervasyonlarını düzenleyen onları tanıtan ve ödeme alan bunların yanında pek çok hizmet sunan otel sistemleri, otelcilik sektöründe otel sahiplerini yüzünü güldürüyor.

Nedir Bu Sistemler?
Bulut teknolojisi ile bu teknolojiye aktarılan bir sistem binlerce kanal tarafından görüntülenebiliyor. Dolayısıyla aynı anda çok daha fazla internet kullanıcına ve sunucuya bağlanma imkânı doğuyor. Tüm kullanıcılara eşit erişim imkânı sağlayan bu sistem kaynaklı otel yönetim sistemleri de aynı anda pek çok kullanıcıya ulaşıyor.

Sistemin Amacı Ve Sunduğu Kolaylıklar,
Pek çok satış kanalını bir araya getirerek yöneten bu sistemin amacı, otellerin oda rezervasyon ve satışını internet ortamında kullanıcılara yaymak, işlemleri düzenlemek ve yönlendirmektir. Bulut tabanlı otel sistemleri, otellerin hedef kitleleri düşünülerek, yabancı dillerde ve Türkçe olarak hazırlanmaktadır. Böylece çeşitli ülkelerden oluşan talep yönlendirilip bu talebe en iyi şekilde cevap verilmekte, yurt içi ve yurt dışı satış ve rezervasyon gerçekleştirilebilmektedir. Sistem, kullanıcılara, rezervasyonları takip etme, satışları raporlama gibi hizmetler sunmaktadır. Sistem yöneticisi kendine ayrılan bölümden kullanıcı girişi yapmak suretiyle dilediği bilgiye ve dokümana kolaylıkla ulaşabilmektedir.

Bu sistemler ile otelinizin Web sitesini oluşturarak tanıtımınızı buradan yapabilmektesiniz. Otellerde konaklamak isteyen kişiler acil durumlarda ya da planlı durumlarda, otellerin web sitelerinden detaylı incelemeler yaparlar. Bu incelemeler, kişilerin konaklayacakları mekânın özelliklerinin kendilerine uygun olup olmadığına bakmak içindir. Oteller bulut tabanlı sistemlerdeki web sitelerine yükledikleri bilgiler ile tercih edilebilirliklerini artırırlar. Otellerin oda tipleri, odaların kaç kişilik olduğu, içerisinde hangi mobilyaları ve eşyaları bulundurduğu, mini buzdolabı olup olmadığı, gibi özellikler ile konsept özellikleri yani her şey dahil, tam pansiyon gibi konsept özelliklerinin yer aldığı web sitesi resimlerle de desteklendiğinde kullanıcılara daha iyi hitap etmektedir. Kişiler tatillerini geçirip konaklayacakları mekânın tüm özelliklerini gördüklerinde güvenle rezervasyon yaptıracaklardır. Bunların yanı sıra otellerin sundukları diğer hizmetler de kişiler için önemlidir. Bu hizmetler arasında en çok talep edilenler ve ilgi görenler, Türk hamamı, sauna, masaj, fitness, spor salonu, güzellik ve bakım gibi hizmetlerdir. Kullanıcılara bu bilgileri ulaştırabileceğiniz bir web sitesi imkânı da sunan otel sistemleri ile güvenli rezervasyon, güvenli ödeme, müşteri bilgileri, online rezervasyon sistemi gibi işlem adımlarını da kolaylıkla yapabilirsiniz.

Beğen  2
Sonraki Yazı
Yazar