Samos Adası feribot

Samos Adası feribot

Tatil için doğanın kalbine gitmek istiyorsanız Samos Adası tam size göre. Bu adada hem tarihi hem de doğal olarak tüm zenginlikleri göreceksiniz. Samos Adası feribot ücretleri Türkiye içi dolaşımla hemen hemen aynı fiyatlandırmaya sahip. Samos feribot fiyatları hususunda 3 ayrı firma çalışmaktadır. Samos Adasına ulaşım ne kadar diye sorduğunuzda ortalama cevap 35 €’dur.

Kos

Kos


Pisagor’un memleketi olarak öne çıkan Samos Adası’na Seferihisar ve Kuşadasından feribotlar sefer düzenlemektedir. Meander Travel, Samos Star ve Barel Travel’in farklı fiyat tarifeleriyle Samos Adası feribot ücretlerini karşılaştırabiliriz. Samos feribot fiyatları değişkenlik gösterse de Samos Adasına ulaşım ne kadar diye baktığımızda en ucuz firma olarak Samosstar karşımıza çıkacaktır. Samosstar’a ait feribot tek yön 20 € aynı gün dönüş 30 €’dur. Eğer gidiş dönüş alacaksanız 35 € gibi bir fiyata çözümleyebilirsiniz. Barel Travel’in Sultan 1 adındaki feribotunda ise fiyatlandırmalar şu şekildedir; tek yön ulaşım 25 €, aynı gün dönüş 35 €. Eğer gidiş dönüş düşünüyorsanız da 40 €’ya feribot biletinizi alabilirsiniz. Ve son olarak Meander Travel’le Samos Adası’na gitmek istiyorsanız Kuşadası Express adlı feribota bineceksiniz. Meander’da ise fiyatlar şu şekilde; tek yön gidiş 35 €, aynı gün dönüş 45 €. Gidiş dönüş biletinde ise fiyatlandırma yine 45 €’dur.
bodrum kos

bodrum kos


Gizli cennet Samos Adası feribot ücretleri bu şekildedir. Samos Adasına ulaşım ne kadar sorusunun cevabını fiyatlandırma ile değil de ne kadar olursa olsun değer şeklinde cevaplandırabiliriz. Samos feribot yine de ortalama deniz sefelerine göre ucuzdur. Zaten en önemli aşaması güneyde harcayacağınız paranın yarı fiyatına Samos Adası’nda eşsiz bir tatil yapmanızdır. O sebeple feribot ücretlerinden kaçınmadan hemen Samos için bir rota belirleyebilir, huzurlu bir tatile yelken açabilirsiniz. UNESCO’nun koruması altındaki Pisagor Antik Kenti’nden, birbirinden farklı güzellikteki tüm plajlarına dek gezebilirsiniz. Ege’nin turkuaz suları altında yemyeşil ada Samos’a bir daha gelmek isteyeceksiniz. Kendine ait misafirperver halkıyla ortalama 40 bin nufüslü bu adada bütün lezzetlere ekonomik ödemeler yapacaksınız. Güney’e gitmek dendiğinde aklınıza artık sadece Samos gelecek.

Beğen  1
Önceki Yazı
Sonraki Yazı
Yazar